Wystawa – Barwy Rodziny

Podczas remontu domu, w którym znajduje się BAŁYSÓWKA, na strychu, odnaleźliśmy obraz z 1896 roku, który okazał się potężną energetyczna wibracją chroniącą dom i jego mieszkańców. Pod koniec XIX wieku w stulecie koronacji obrazu Świętej Rodziny Kaliskiej, gospodarz tego domu odbył pielgrzymkę do Kalisza. Na pamiątkę kupił kopię obrazu, zawierzył dom i mieszkańców domu pod opiekę Świętej Rodziny.           

Dom przetrwał, staramy się go wyremontować. Niewiele przetrwało domów z 40-centymetrowych bali tkanych mchem.
Ten dom ma duszę. Chcąc nawiązać do obrazu, który na stałe wystawiany jest w galerii, wiosenną wystawę zatytułowaliśmy: Barwy Rodziny.
Wystawa zbiorowa ułożona w czterech odcieniach: ON I ONA, ŚLUB, MACIERZYŃSTWO, RODZINNE MIEJSCA.

Dwudziestu pięciu artystów, związanychz galerią sztuki „Bałysówka”, pragnie w poetycki, symboliczny sposóbwyszeptać swój zachwyt nad tym czymś,co od wieków, przekazywane z pokoleniana pokolenie, stanowi siłę pozwalającą namna twórcze przekształcanie rzeczywistości.

Artyści uczestniczący w wystawie:  Bronicka Władysława, Bury Zbigniew, Durbajło Łucja, Figlewicz Edward, Giermek Grzegorz, Giermek Jakub (lat 3), Gracjasz Bożena, Johanson Alex, Karczewski Lech Tadeusz, Kęder Małgorzata, Koman Maria, Kurnik Janina, Kurnik Tadeusz, Kwak Danuta, Kwak Wiesław, Kwarciak Zofia (lat 6), Łasak Marek, Maj Tadeusz, Mrowiec Anna, Ogiegło Józef, Pacek Jacek, Sabatowicz Mira, Skrzypkowska Józefa, Wrona Andrzej, Zachura Stanisław

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż zadanie *